Навчання та стажування за кордоном – це чудова можливість отримати новий досвід і поглибити знання зі спеціальності в іншій країні, познайомитися з креативними людьми.. Такі програми за кордоном корисні для розвитку особистості та професійного зростання, відчуття особливостей європейської системи освіти. Студенти намагалася зарекомендувати свій університет із хорошого боку і показати гарну художню підготовку. Тому, не варто боятися нового досвіду, а користуватися можливостями, які надає наш університет!
Erasmus+ Learning Agreement
Student Mobility for Studies
International Mobility
Наші студенти Ольга Пінчук та Валеря Музичук навесні цього року отримали чудову нагоду проходити стажування в Гуманітарно-природничому університеті імені Яна Длугоша у місті Ченстохові за програмою Еразмус+ та подвійний дипломом. Наші здобувачі освіти навчалися на “Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych” та опановували 6 предметів. з мистецьких дисциплін.
У серпні 2022 р. підписано Угоду про співпрацю та угоду про обмін студентами з Академією образотворчого мистецтва ім. Евгеніюша Геппарта у Вроцлаві. Надіємося на плідну співпрацю!!!
Проєкт «ЕРАЗМУС+ «Obraz Ukrainy i Polski kwiatem malovany»
З 7 по 23 жовтня 2019 р. студенти спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» факультету культури і мистецтв СНУ імені Лесі Українки брали участь у
втіленому асоціацією економічного, соціального та культурного розвитку «Відродження» спільно з Fundacja Ministerstwo Rozwoju. В рамках проєкту учасники виконували роботи в техніках з ліногравюри, каліграфії, олійного живопису, арт-стріту, гончарства, розпису по тканині. Проводились пленери в порту міста Щецин та в декілкох локаціях Берліна. В результаті участі у проєкті студенти поглибили теоретичні і практичні знання і навики з мистецького фаху, опанували інноваційні мистецькі техніки, відвідали музеї та галереї, ближче познайомитися з польською культурою, отримали сертифікати програми ЕРАЗМУС+
Закінчився ще один творчий проект! Проект обміну фаховими методиками, техніками, прийомами з нашими німецькими колегами-художниками.
Цілих 9 днів ( з 27.1018 по 4. 11.18) яскравих і нових вражень!!! Такі поїздки не порівняти з туристичними, тут зсередини пізнаєш відношення до самого процесу творчості в іншій культурі, до розвитку креативності з дитинства, до бачення творчих ідей в простих речах, які оточують, до розуміння сучасного і класичного мистецтва, яке не дистанціюється, а демонструється в одному виставковому залі. Було що почерпнути, взяти на замітку і та й продемонструвати також! Наші студенти (Софія Биковець, Чудінович Юлія, Олександра Шматова, і учні (Ірина Полухтович, Анна Шафігуліна) не підвели, молодці! Екскурсії в Дрезденську картинну галерею, Ерфуртський художній музей, Спілку художників Німеччини, робота в в мистецькій школі «ІMAGO» це делеко не весь список, який спроектований і втілений в межах європейського плану KJP програми інтернаціональної співпраці та обміну досвідом навчання образотворчому мистецтву. Щиро вдячні куратору проекту Irynе Götz та нашим німецьким колегам-художникам (Anne Katrain Maschke , Stefanie Lutz, Ute Herre, Sabiene Cousaco, Аnne Marie kalusa, Barbara Riedel) за теплий прийом і плідну співпрацю!
З 9 по 25 березня 2017 р. в межах європейського плану KJP програми інтернаціональної співпраці в галузі обміну досвідом навчання образотворчого мистецтва українська група художників-педагогів відвідала мистецькі школи Тюрінгіі (Німеччина).
На базі школи мистецтв та дизайну «IMAGO» (м.Ерфурт) було проведено ряд майстер-класів з рисунку, розпису по тканині, писанкарства, сенд-арту. Куратором групи і автором проекту з виступили Анне-Катрайн Машке, директор школи «IMAGO» , Ірина Гьотц, викладач школи «IMAGO», Каленюк Ольга, доцент кафедри образотворчого мистецтва факультету мистецтв СНУ імені Лесі Українки. До складу групи ввійшли Оксана Свіжак, Лариса та Василь Павлунь, Леся Черній, Роман Янкович, Ольга Каленюк. Обидві сторони збагатили свій досвід роботи новими методами та прийомами мистецько-педагогічної діяльності, відвідали виставкові зали Спілки художників Німеччини, визначні архітектурні пам’ятки, отримали величезний заряд позитиву і переконались,що мистецтво об’єднує нації та слугує універсальною комунікацією між народами.