12.11. 2024 Музей історії луцького братства. Здобувачі ступеня бакалавра, 2 курс, кафедра образотворчого мистецтва, факультет культури і мистецтв, ВНУ імені Лесі Українки.
Здобувачі вищої освіти спеціальності 023 “Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація ” відвідали Музей луцького братства. Це була подорож в минулі, історичні часи Луцька… Ми йшли територією, що належала Братству, ми бачили залишки Храму: залишилася апсіда – алтарна частина. Ми увійшли у будинок, якому більше 400 років. Ламент – перша книга, що надрукована у друкарні братчиків. Нажаль, єзуїти-студенти тоді, у далекі часи, зруйнували друкарню Братства, набрані сторінки розсипали, літери попсували… Варварство було й тоді Для сучасної молоді було важливим доторкнутися історії міста, де вони живуть і вчаться. Можливо будуть обирати на дипломи й теми, пов’язані з історією Луцька. Майбутні художники зацікавлено роздивлялися живописні картини на історичні теми О. Дишка, талановитого луцького художника. Ікона Д. Зінька викликала цікавість прописаним декором тканини. Макет території Луцького братства, створений студентами-архітекторами, висвітлив будови на землях монастиря. Ім’я Йова Кондзолевича назавжди залишилося у пам’яті майбутніх художників. Адже це український Рафаель! І цей талант працював – творив на Волині, тут у Луцьку!
Атмосфера вишуканості у оформленні невеликої, але дуже змістовної експозиції мотивувала молодь до подальшого пізнання історії Луцька і Волині. Дякуємо музею за можливість долучитися до історичної інформації!